Amerika'dan Ev Alma ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Amerika'dan Ev Alma ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Amerika'dan Nasıl Ev Alınır - Sıkça Sorulan Sorular

Neden Sadece İkinci El Evler?

Türkiye’nin aksine Amerika’daki yeni evlerin alımında bir indirim veya ikinci el benzerlerine göre ucuzluk söz konusu değildir. Tam aksine çoğunlukla yeni ev alıyor olmanın fiyat farkı ödenir. Vergiler de yükseleceği ve yatırımcılar için önemli olanın yıl sonunda ele geçecek net para olması sebebi ile ilk seçim asla yeni evler olmamalıdır.

Neden Müstakil Evler?

Apartman dairelerinin, müstakil evlerden daha ucuz olması konsepti Türkiye’den aklınızda olan bir bilgidir. Aksine işçilik ve el emeği Amerika’da pahalı olduğu için apartman dairelerinde sunulan hizmetler daha maliyetlidir.

Örnek olarak ayda 1.000 Dolar kira getirisi olan iki ev karşılaştırıldığında, apartman dairesindeki aidatları her zaman mal sahibinin ödeyecek olması alacağınız kirada ortalama 300-350 dolarlık bir gider oluşturacaktır.

 Buna karşılık alacağınız müstakil evde çıkabilecek masraflar ev sahibine aittir. Fakat TRUSA her alınacak eve ekspertiz yaptırarak evin son durumunu ve çıkabilecek tüm masrafları aldığı (ortalama 30 sayfalık) detaylı raporlar ile görüp, sizinle mutabık kaldıktan sonra gerçekleştirmektedir.

Bu altyapı ve hizmetler sayesinde aynı satış fiyatı ve kira getirisi sağlayan bir apartman dairesi 650 dolar net kira getirirken, müstakil ev ise 1.000 dolar civarında kira getirisi sağlayacaktır.

“Kiracı Garantisi Opsiyonu" Nedir?

TRUSA, 2015 yılından beri Amerika’nın önde gelen sigorta firmalarından biri ile çalışmaktadır. Yapılmış olan 25 Yıllık anlaşma neticesinde TRUSA müşterileri istemeleri halinde aylık kiralarından %8 komisyon ödemek koşulu ile kiracı garantisi satın alabilirler. Bu opsiyon günümüz itibari ile TRUSA’yı Türkiye’de alanında tek ve lider konumda tutan en önemli özelliklerden biridir. İstemeniz halinde evinizi kiracı garantisi sistemi dışında da satın alabilir ve %8 ödeme yapmazsınız.

%8’lik Kiracı Garantisi Komisyonu İçerisine Neler Dahildir?

Aylık kiranızdan ödenecek %8’lik komisyon ile paranızın isterseniz Türkiye’deki isterseniz Yurt dışındaki Dolar hesabınıza her ayın 7’sinde yatırılması ve evinizin kiracısız kalmasına, kiracınızın kirayı geç ödemesine veya hiç ödememesine karşı sigorta satın almış olursunuz.

BİLGİ ALIN!

Lütfen bilgileri eksiksiz doldurunuz.
Firmamız en yakın zamanda sizinle irtibat’a geçecektir.

7 KISA ADIMDA EV SAHİBİ OLUN!

 • EVİMİZİ BULALIM
  EVİMİZİ BULALIM

  Trusa Investment Management portföyü her gün yenilenmektedir. Yatırım listemiz, geri dönüşünün en hızlı olduğu evlerden oluşmaktadır. Şimdi gelin listemizde olan veya olmayan size en uygun evi bulalım.

 • ALIM TALEBİMİZİ BİLDİRELİM
  ALIM TALEBİMİZİ BİLDİRELİM

  Artık evimizi bulduk ve şimdi talebimizi bildirebiliriz. Ev alım talebimizin gerçekleşebilmesi ve alım işlemlerinin başlayabilmesi için $ 25 Bin kapora yatırmanız gerekir.

 • EKSPERTİZ ZİYARETİ
  EKSPERTİZ ZİYARETİ

  Talep ettiğimiz ev için 10 gün içerisinde ekspertiz yaptıralım. Ekspertiz raporu, evi aldıktan sonra çıkabilecek masrafları bize gösterecek olan rapordur. Ekspertiz sonrasında ev için acil yapılması gereken bir tadilat var ise bu tadilat raporu ışığında satıcıdan tadilatları yapmasını isteyeceğiz. Ekspertiz ücreti 250 – 450 Dolar arası değişmekte olup alıcı tarafından ödenir.

 • KONTROL
  KONTROL

  Ekspertiz sonrası yapılması gereken tüm yenilemelerin yapıldığını kontrol ettirelim.

 • TAPU TRANSFER RANDEVUSU
  TAPU TRANSFER RANDEVUSU

  Avukatınızın tapu dairesinden alacağı transfer randevu ardından, kalan bakiyenin ödenmesi.

 • EVİNİZ ADINIZA KAYIT OLDU
  EVİNİZ ADINIZA KAYIT OLDU

  Yeni eviniz hayırlı olsun. Artık tapunuz adınıza geçti. Anahtarlarımızı teslim alıyor veya kiracımıza teslim ediyoruz. (Trusa komisyonu bu adımda ödenir %5).

 • KİRANIZI ALMAYA BAŞLAYIN
  KİRANIZI ALMAYA BAŞLAYIN

  Satışın tamamlanmasının hemen ardından, 2 iş günü içerisinde ilk kiranızın hesabınıza yatırılması.

 • Ev alım süreci, yaklaşık 30 gündür.
  Amerikan vatandaşları ve yabancı alıcılar için süre aynıdır.
  Depozito ödemesi ardından, yetkilimiz ile Amerikan konsolosluğuna yapacağınız ziyaret ile pasaportunuzun “Certified Copy - Orjinal kopyası”’nı almamız ve Amerika’daki avukatlarımıza ulaştırarak işlemlerin devamını sağlamamız gerekmektedir.

x
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?