#1
Neden Sadece İkinci El Evler?
#2
Neden Müstakil Evler?
#3
“Kiracı Garantisi Opsiyonu" Nedir?
#4
Kiracı Garantisi Komisyonu İçerisine Neler Dahildir?
#5
Hangi Eyaletlerden Ev Alınabilir?
#6
TRUSA’nın Komisyon Oranı Nedir?
#7
Amerikan Konsolosluğu Ziyareti;
#8
Gerçekten bu kadar kolay mı?
#9
Listedenizde istediğim gibi ev yoksa?
#10
Yinede istediğim ev TRUSA’da yok!?
#11
Her evde kiracı garantisi nasıl olur?
#12
Güven, Güven, Güven! Peki ne kadar güvenli?
#13
Satın alma için neler yapmam gerekiyor?
#14
Evimi almam ne kadar sürer?
#15
Evi aldıktan sonra kiminle görüşüp, kiramı nasıl alacağım?
#16
Aldığım evde kendim oturmak istiyorsam?
#17
Vergi?
#18
Neden Amerika’dan yatırım için ev almalıyım?
#19
Neden TRUSA ile ev Almalıyım?

Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Aklınıza takılan tüm soruları buradan sormak için tıklayın...

TIKLAYIN

TRUSA'NIN HİKAYESİ

1996 yılında Amerika’ya lise eğitimi almak için giden genç bir Milli sporcu; Lise, Üniversite, iş hayatı derken yaklaşık 12 yıl Amerika’da kalır ve bu süre zarfında Amerika’da bir kaç ev alır.

 

Dolar olarak aldığı kira, Türkiye’deki aynı fiyata alınabilecek evin kira getirisinin iki, neredeyse üç katıdır. Dolayısı ile ülkesine dönmesi halinde kirasının hesabına nasıl yatacağını, vergisinin nasıl ve kimler tarafından takip edileceğini öğrenmeye, kısacası başı ağrımadan parasını nasıl alabileceğini araştırır.

  • Kurumsal
  • Kurumsal
  • Kurumsal
Kurumsal

Ancak bu araştırma sürecine sırasıyla, avukat, muhasebeci ve emlak portföy yöneticisi dahil olunca, bireysel olarak bu prosedürün çok meşakkatli, uzun ve maliyetli bir süreç olduğuna bizzat tanık olur.

Bu yatırım fırsatını mümkün kılmak düşüncesi ile, TRUSA Investment Management firmasını hayata geçirmek için çalışmalara başlar ve uzun bir süreç sonunda iki Amerikalı ortağı ile 2005 Yılında TRUSA Investment Management faaliyetlerine Amerika’da başlar. 2005-2015 Yılları arasında TRUSA sadece Amerika’da satış yapar.

Şirket politikası “Sorunsuz Yatırım, Döviz ile Kazanç” olan TRUSA altyapısı, ancak 2015 yılında Türkiye’den yaptığı satışların tamamına kiracı garantisi desteği verebilecek duruma gelmiştir.

2015 Yılı itibarı ile Türkiye’deki müşterilerine Amerika’dan kira garantisi opsiyonu ile evler satmaya başlayan TRUSA, günümüze kadar 1850’den fazla evi Türkiye’deki yatırımcıları ile buluşturarak ülkemizde sahasının lideri konumuna hızla gelmeyi başarmıştır.

Not: Konsolosluktaki işlemler vize işlemleri olmadığından sıra beklemek söz konusu değildir. Genellikle 1 gün sonrasına randevu alınabilir ve Konsolosluktaki işlemleriniz yaklaşık 15 dakika sürmektedir.