Randevu Al
TRUSA INVESTMENT
SIKÇA SORULAN SORULAR
Amerika'dan Ev Alma Konusunda TRUSA INVESTMENT'a En Sık Sorulan Soruları Sizler İçin Cevapladık.

Türkiye'nin aksine Amerika'daki yeni evlerin alımında bir indirim veya ikinci el benzerlerine göre ucuzluk söz konusu değildir. Tam aksine çoğunlukla yeni ev alıyor olmanın fiyat farkı ödenir. Vergiler de yükseleceği ve yatırımcılar için önemli olanın yıl sonunda ele geçecek net para olması sebebi ile ilk seçim asla yeni evler olmamalıdır.

Apartman dairelerinin, müstakil evlerden daha ucuz olması konsepti Türkiye'den aklınızda olan bir bilgidir. Aksine işçilik ve el emeği Amerika’da pahalı olduğu için apartman dairelerinde sunulan hizmetler daha maliyetlidir.

Örnek olarak ayda 1.000 Dolar kira getirisi olan iki ev karşılaştırıldığında, apartman dairesindeki aidatları her zaman mal sahibinin ödeyecek olması alacağınız kirada ortalama 300-350 Dolarlık bir gider oluşturacaktır.

Buna karşılık alacağınız müstakil evde çıkabilecek masraflar ev sahibine aittir. Fakat TRUSA her alınacak eve ekspertiz yaptırarak evin son durumunu ve çıkabilecek tüm masrafları aldığı detaylı raporlar (ortalama 30 sayfalık) ile görüp, sizinle mutabık kaldıktan sonra gerçekleştirmektedir.

Bu altyapı ve hizmetler sayesinde aynı satış fiyatı ve kira getirisi sağlayan bir apartman dairesi 650 Dolar net kira getirirken, müstakil ev ise 1.000 Dolar civarında kira getirisi sağlayacaktır.

Ancak bina yönetiminin, çalıştığınız firma tarafından yapılması halinde, apartman dairesi mantıklı olacaktır. Sub-contractor olarak adlandırılan üçüncü firmaların arada olmadığı bu durumlarda aidat düşük olacağından kira gelirinizden yüksek oranda HOA (aidat) kaybı yaşamazsınız. Apartman dairelerinde giderler toplam daire sayısına bölüneceğinden müstakil eve göre olası bir durumda masraflar daha düşük olacaktır. Ancak bu koşulların oluşması oldukça nadir olduğundan genellikle aidat ödemesi olmayan müstakil evler önerilmektedir.

Apartman dairelerinin, müstakil evlerden daha ucuz olması konsepti Türkiye’den aklınızda olan bir bilgidir. Aksine işçilik ve el emeği Amerika’da
pahalı olduğu için apartman dairelerinde sunulan hizmetler daha maliyetlidir.

Örnek olarak ayda 1.000 Dolar kira getirisi olan iki ev karşılaştırıldığında, apartman dairesindeki aidatları her zaman mal sahibinin ödeyecek
olması alacağınız kirada ortalama 300-350 dolarlık bir gider oluşturacaktır.

Buna karşılık alacağınız müstakil evde çıkabilecek masraflar ev sahibine aittir. Fakat TRUSA her alınacak eve ekspertiz yaptırarak evin son durumunu
ve çıkabilecek tüm masrafları aldığı (ortalama 30 sayfalık) detaylı raporlar ile görüp, sizinle mutabık kaldıktan sonra gerçekleştirmektedir.

Bu altyapı ve hizmetler sayesinde aynı satış fiyatı ve kira getirisi sağlayan bir apartman dairesi 650 dolar net kira getirirken, müstakil ev ise
1.000 dolar civarında kira getirisi sağlayacaktır.

TRUSA, 2015 yılından beri Amerika’nın önde gelen sigorta firmalarından biri ile çalışmaktadır. Yapılmış olan 25 Yıllık anlaşma neticesinde
TRUSA müşterileri istemeleri halinde aylık kiralarından %8 komisyon ödemek koşulu ile kiracı garantisi satın alabilirler. Bu opsiyon günümüz
itibari ile TRUSA’yı Türkiye’de alanında tek ve lider konumda tutan en önemli özelliklerden biridir. İstemeniz halinde evinizi kiracı garantisi
sistemi dışında da satın alabilir ve %8 ödeme yapmazsınız.

Aylık kiranızdan ödenecek %8'lik komisyon ile paranızın isterseriz Türkiye'deki isterseniz Yurt dışındaki Dolar hesabınıza her ayın 7'sinde yatırılması ve evinizin kiracısız kalmasına, kiracınızın kirayı geç ödemesine veya hiç ödememesine karşı sigorta satın almış olursunuz.

TRUSA'nın gücü sattığı evleri kendisi inşaa etmemesinden, dolayısı ile ev alırken 15 yılı aşan tecrübesi "know-how" ile yatırımcıları doğru ev alımına yönlendirebilmesinden gelir.

Dolayısı ile istediğiniz Eyaletin istediğiniz şehrinin yine istediğiniz sokağından bile ev alabilirsiniz. Ancak konu en yüksek kira getîrili evlerin nereden alınacağına geldiğinde detaylı bilgilendirmeyi ve ev alırken bilmeniz gereken diğer tüm önemli bilgileri size ofisimizde aktaracağız.

TRUSA satın alımına aracılık ettiği evlerde satış fiyatı üzerinden %5 komisyon alır. Bu komisyon oranına avukat, muhasebeci, tapu masrafları ve emlak komisyonu dahildir. Ev alırken bu komisyon haricinde sadece ev ekspertiz ücretini ödersiniz. Evin boyutuna ve Eyaletine göre değişen bu ücret ortalama 250 ile 300 Dolar arasıdır.

TRUSA ile Amerika’dan alacağınız evinizin işlemleri sırasında birlikte ABD İstanbul Konsolosluğu Noter bölümüne kısa bir ziyaret gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretin amacı adınıza alınan evinizin bağlanacağı vergi numaranızın çıkartılabilmesi için gerekli evrakların hazırlanmasıdır. Noterde bu işlemler yaklaşık 15 dakika sürmektedir ve vize bu bölümde yapılmadığından her gün için rahatlıkla randevu bulunabilmektedir.

Rakamlarla
TRUSA Investment
Satılan Ev
4800
+
Satılan Ev
Müşteri
1400
+
Müşteri
Aylık Emlak Portföyü
150
+
Aylık Emlak Portföyü
Katalog
TRUSA Invesment Management:
Merhaba,
Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
10:42
Görüşmeyi Başlat